Kina do të rrisë rabatet e tatimit për eksportet elektromekanike dhe kulturore

2018-09-08 11:10:52 CRI Komenti juaj Printoni

Autoritetet kineze njoftuan planet për rritjen e rabateve të taksave të eksportit për mallrat elektromekanike dhe produktet kulturore.

Ministria e Financave tha se normat e rabateve të taksave do të rriten në 16 për qind për qarqet e integruara, filtrat jo elektromagnetikë, librat dhe gazetat.

Për produktet e gdhendjes në bambu dhe në dru, rabati i taksave do të rritet në 13 për qind, ndërsa për produktet e fibrave të basaltit dhe paramandave në 9 për qind.

Rritja e rabatit të taksave do të hyjë në fuqi më 15 shtator.

Mrekulli
Lajmet Kryesore