Tradita kineze në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës

2018-09-06 09:37:58 CRI Komenti juaj Printoni

 

Më 5 shtator, koorporata kineze e bashkëpunimit ndërkombëtar ekonomiko-teknik Zhenjiang përfundoi ndërtimin e Pavijonit Rekreativ katërcepësh Shan Shui në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës.

Tani banorët do të kenë mundësi të shijojnë relaksin dhe një atmosferë ZEN në zemër të Parkut, në shëtitoren buzë liqenit!

Në ceremoninë e inaugurimit ishin të pranishëm ambasadorja e Kinës në Shqipëri znj. Jiang Yu, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe të ftuar të tjerë.

Mrekulli
Lajmet Kryesore