Kryeministri Li kthehet në Pekin pas vizitave në Bullgari dhe Gjermani

2018-07-11 11:53:55 CRI Komenti juaj Printoni

Kryeministri i Kinës Li Keqiang u kthye në Pekin të mërkurën pas vizitave zyrtare në Bullgari dhe Gjermani.

(Takimi në Sofje)

Li Keqiang zhvilloi vizita zyrtare në këto dy vende, mori pjesë në Takimin e 7-të të udhëheqësve Kinë-Vende të Europës Qendrore dhe Lindore (EQL) në Sofje dhe kryesoi raundin e pestë të konsultimeve ndërqeveritare midis Kinës dhe Gjermanisë. (Albana)

(Raundi i pestë i konsultimeve ndërqeveritare midis Kinës dhe Gjermanisë)

Mrekulli
Lajmet Kryesore