Së shpejti liberalizimi i vizave mes Kinës dhe Bosnjë-Hercegovinës

2018-05-07 09:48:14 CRI Komenti juaj Printoni

Bëhet e ditur se marrëveshja e ndërsjelltë për heqjen e vizave mes Kinës dhe Bosnjë-Herzegovinës do të hyjë në fuqi më 29 maj.

Sipas marrëveshjes, do të lejohet qëndrimi deri në 90 ditë për mbajtësit e pasaportave të vlefshme brenda 180 ditëve.

Marrëveshja u nënshkrua në nëntor të vitit 2017 gjatë takimit të gjashtë të krerëve të qeverive që përfshinë Kinën dhe 16 Vendet e Evropës Qendrore dhe Lindore në Budapest të Hungarisë.

Mrekulli
Lajmet Kryesore