Marriott kërkon ndjesë pas quajtjes së territoreve të Kinës si vende të pavarura

2018-01-12 16:11:46 CRI Komenti juaj Printoni
Kryezyrtari ekzekutiv i zinxhirit të hoteleve amerikane Marriott, Arne Sorenson, kërkoi falje për listimin e Xizang-ut si një vend i pavarur në një pyetësor.

Ai u zotua se do të marrë masa për të parandaluar përsëritjen e incidenteve të tilla në të ardhmen.

Kompania gjithashtu ripohoi respektin dhe mbështetjen e saj për sovranitetin dhe integritetin territorial të Kinës. (Albana)

Mrekulli
Lajmet Kryesore