Maqedoni-Shqipëri 1-1, kombëtarja shqiptare siguron 1 pikë

2017-09-06 09:56:12 CRI Komenti juaj Printoni
Kombëtarja shqiptare e futbollit mori një pikë të rëndësishme në një fushë të "ndezur" nga tifozeria vendase, në Strumicë të Maqedonisë. Pas një penalltie në minutën e 76-të të ndeshjes ekipi maqedonas barazoi rezultatin. Në një stadium me shumë forca sigurie ndeshja e futbollit mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, e vlefshme për Botërorin e Rusisë 2018 u mbyll me rezultatin 1-1, ku kombëtarja shqiptare siguroi 1 pikë. (ATSH)
Mrekulli
Lajmet Kryesore