Aeroplanmbajtësja e Kinës Liaoning mbërriti në Hong Kong

2017-07-07 10:20:43 CRI Komenti juaj Printoni

Një flotë e marinës kineze që përfshin dhe aeroplanmbajtësen Liaoning, ka mbërritur në portin e Hong Kongut për një vizitë dyditore.

Kjo vizitë zhvillohet me rastin e përvjetorit të 20-të të themelimit të garnizonit të Ushtrisë Çlirimtare Popullore në këtë qytet të jugut dhe gjithashtu 20-vjetorin e rikthimit të sovranitetit të Hong Kongut, Kinës.

Aeroplanmbajtësja do të hapet edhe për të publikun gjatë qëndrimit të saj në Hong Kong. (Leftion Peristeri)

Mrekulli
Lajmet Kryesore