Radio e Jashtme e Kinës
lajme
• Kina mirëpret pjesëmarrjen e Amerikës Latine në "Një brez, një rrugë"
• Forumi i Boao-s, integrimi i ekonomisë aziatike përballet me shumë sfida
• Forumi i Boao-s, mbi 1800 përfaqësues diskutojnë katër tema
• 21 drejtues të medieve kineze dhe botërore në Boao
• Xi,  letër urimi drejt Forumit Bo'ao për Azinë
• Forumi Bo'ao 2017, në mbështetje të globalizimit
• "Brezi dhe Rruga", version kinez i globalizimit
• Hapet takimi vjetor i Forumit të Boaos për Azinë 2015
• Rusia, Australia dhe Danimarka, aplikim për në BAII
• Eksperti: BAII, përplotësuese e rendit financiar botëror
• Boao, u krijua Organizata e Bashkëpunimit të Mediave Aziatike
• Li Keqiang, thirrje vendeve aziatike për fqinjësi të mirë
më tepër>>>>>
Foto në lajme
Peizazhe nga Boao-ja
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China