Radio e Jashtme e Kinës
Focus
• Kina, e gatshme të shtojë bashkëpunimi me Mongolinë
Kryeministri i Kinës Li Keqiang tha se Kina është e gatshme të shtojë bashkëpunimin me Mongolinë për të forcuar më shumë lidhjet mes dy vendeve fqinje...
• Kryeministri kinez takon presidentin mongol para samitit të ASEM-it
Li tha se Kina është e gatshme për të punuar së bashku me Mongolinë për të rritur bashkëpunimin rajonal, trajtimin e sfidave të përbashkëta dhe ruajtjen e paqes dhe të stabilitetit për të nxitur zhvillimin bashkëpunues...
• Kryeministri Li Keqiang viziton Mongolinë
Kryeministri kinez Li Keqiang mbërriti në Ulan Bator, duke nisur vizitën zyrtare në Mongoli, e para e një kreu të qeverisë kinezenë këtë vend, pas 6 vjetësh. Pritet që gjatë kësaj vizite të krijohet një bashkëpunim më i ngushtë dypalësh...
Foto
Lajmet
• Kryeministri kinez takon presidentin mongol para samitit të ASEM-it • Nënshkruhet marrëveshje bashkëpunimi mes CRI-së dhe RTV të Mongolisë
• Kryeministri Li Keqiang viziton Mongolinë • Kryeministri kinez do të vizitojë Mongolinë
• Kina dhe Mongolia do të thellojnë bashkëpunimin • Presidenti kinez apelon për krijimin e korridorit ekonomik Kinë-Rusi-Mongoli
më tepër>>>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China