Përfitimet e ngrënies së placentës pas lindjes

2019-01-04 15:13:15 CRI Komenti juaj Printoni

Çfarë po shtojnë në dietat e tyre nënat e reja të Hollivudit për të ndaluar shfaqjen e depresionit të paslindjes? Jo nuk janë mollët as portokajt; por placenta e tyre!

Dy muaj më parë bashkëshortja e këngëtarit të suksesshëm John Legend, modelja e njohur Crissy Teigen habiti të gjithë kur pranoi se kishte ngrënë placentën e saj pasi solli në jetë fëmijën e dytë, djalin Miles, pasi po kalonte depresion post-partum. Një deklaratë e cila shokoi jo pak nëna, pasi ngrënia e placentës nuk është praktikë shumë e përhapur.

Pasi Crissy-t, një emër tjetër i njohur në Hollywood ka pranuar se ka ngrënë placentën e saj. E ftuar në emisionin ''Informed pregnancy'' aktorja Hillary Duff është shprehur se kishte pirë një smotthie e cila kishte si përbërës manaferrat, lëng frutash dhe placentën të cilën e kishte hequr pasi lindi vajzën e saj Banks Violet. Aktorja nuk u ndal me kaq, por tregoi se ai ishte "smoothie" më e mirë që kishte provuar ndonjëherë.

"Të them të vërtetën, nuk kisha provuar pije aq të shijshme që kur isha 10-vjeçe, kishte shumë kalori dhe shije shumë të mirë. Placentën e kisha vendosur me kuba akulli në frigorifer që ta konsumoja më vonë.''-tha ajo.

Kim dhe Kourtney Kardashian apo dhe Coleen Rooney kanë ngrënë placentën e tyre. Kjo e fundit e ka marrë placentën e vet në formë ilaçi,pasi kompania që merret me këtë procedurë e kthen placentën e nënës në një kapsulë.

Sipas kësaj kompanie ngrënia e placentës e ndihmonë nënën të rikuperohet nga lindja në mënyrë më natyrale. Ata pretendojnë se ajo është një sumplement i shëndetshëm për qumështin e nënës, parandalon depresionin mbas lindjes si dhe balancon hormonet.

Sipas ekspertëve, placenta është e pasur me proteina, vitaminë B12 dhe hekur. Është e sigurt për nënën që mund ta hajë, sepse është pjesë e saj dhe nuk e dëmton.

Ka disa nëna të reja jo vetëm nga fusha e modës apo e kinematografisë të cilat kanë theksuar në rrjetet shoqërore përfitimet që ka ngrënia placentës së tyre, përfshi lehtësimin e depresion postnatal, zëvendësimit e hekurit të humbur gjatë lindjes së fëmijës dhe shtimin e prodhimit të qumështit. Megjithatë, ngrënia e placentës nuk ka qenë diçka tradicionale në shumicën e kulturave dhe nuk ka pasur asnjë studim shkencor deri tani që vërtetonte përfitimet hëndetësores. Por nga ana tjetër, rreziku i infeksionit për shkak të kontaminimit është i lartë.

Çfarë po shtojnë në dietat e tyre nënat e reja të Hollivudit për të ndaluar shfaqjen e depresionit të paslindjes? Jo nuk janë mollët as portokajt; por placenta e tyre! Ata e marrin atë në të gjitha format, pluhur, kapsulë etj, pasi sipas tyre është një pilulë magjike që largon depresionin e paslindjes, rregullon nivelin hormonal pas lindjes duke përmirësuar humorin dhe duke dhënë më shumë energji.

Placenta është ajo që në gjuhën popullore e quajmë këmishë. Është organi kryesor përgjegjës për zhvillimin e duhur të fëmijës në mitër. Kur formohet plotësisht placenta, fëmija merr shtëpinë e parë. Nga njëra anë ajo i jep fetusit oksigjenin dhe lëndët e tjera ushqyese dhe nga ana tjetër – e mbron atë nga toksinat e dëmshme.

Për këtë trend në rritje, u organizua një studim online tek 78.7 për qind e grave dhe 19.9 për qind e burrave. Rezultati tregoi se 66 për qind e pjesëmarrësve e kishin dëgjuar më parë këtë praktikë por vetëm 3.3 për qind kishin ngrënë placentë.

Ato që kanë ngrënë placentat e tyre shpjegojnë dhe përfitimet që kanë marrë pres saj, por ka shumë pak fakte shkencore që mund ta provojnë këtë. Pas lindjes, nënat e reja e konsumojnë placentën e tyre në forma të ndryshme si kapsulë, pluhur, të gatuar e madje të gjallë.

Ata thonë se ajo i sjell hekurin e humbur gjat lindjes, pasi palcenta ka shumë hekur.

I ndihmon në largimin e dhimbjeve të paslindjes, stimulon gjendrat e qumështit falë hormonit lactogen, i ndihmon me largimin apo mosshfaqjen e depresionit postnatal falë hormoneve progesterone dhe CRH6.

Por studimet nuk kanë arritur në ndonjë përfundimi vendimtar për përfitimet e ngrënies së placentës

Megjithatë, ka studime që tregojnë se placentophagy (apo ngrënia e placentës), rregullon ciklin e estrogjenit dhe prodhimit të qumështit.

Placenta është si çdo mish tjetër. Nëse nuk ruhet si duhet mund të prishet.

Ngrënia e placentës së të tjerëve është një Jo e madhe pasi në këtë mënyrë mund të përhapet HIV dhe hepatitis B.

Zakonisht placenta konsumohet e gatuar ose e tharë.

Kush nuk mund ta hajë placentën?

Sipas mjekëve, në qoftë se nëna ka temperaturë ose rrahje të shpejta të zemrës, ngrënia e placentës nuk do të ndihmojë. Në qoftë se në membranën e placentës ndodhet një infeksion, ai e përkeqëson gjëndjen e nënës.

Mrekulli
Lajmet Kryesore