Këshilla si ta pini çajin

2016-01-20 15:19:19 CRI Komenti juaj Printoni

1. Pijeni çajin kur është i ngrohtë

Kur konsumojmë diçka të ngrohtë, trupi nis të përthithë më lehtësisht përbërësit. Kur ftohet çaji ndryshon shijen gjithashtu.

2. Zgjidhni çaj cilësor

3. Zgjidhni çajin e përshtatshëm për ju, dhe për këtë ju ndihmojnë mjekët e mjekësisë tradicionale kineze.

4. Uji që bëni çajin duhet të jetë cilësor

5. Shijojeni dhe bëjeni pjesë të rutinës suaj ditore në punë

6. Zëvendësojeni kafenë me çaj pasi çaji është një pije e sigurt që rrit përqendrimin, ju qetëson, përmirëson tretjen si dhe stabilizon nivelet e sheqerit në gjak.

Mrekulli
Lajmet Kryesore