"Përralla" e Enedës në Eurosong-intervistë me këngëtaren Eneda Tarifa
  2016-03-24 16:47:48

 

Në edicionin e sivjetshëm të Eurosongut, që mbahet më 15 maj në Stokholm Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Eneda Tarifa me këngën "Përrallë", fituese e Festivalit të 54-të të Këngës në RTSH.

Tashmë publiku ka ndjekur videon e këngës, që do të interpretohet në anglisht në Eurosong dhe reagimet kanë qenë nga më të ndryshmet. Çdo event i rëndësishëm, siç është dhe ky festival europian i këngës, ngjall mjaft interes dhe njëherësh diskutime.

Po vetë Eneda si e vlerëson videon ? Cilat janë përgatitjet e saj dhe stafit shqiptar të Eurosongut për promovimin e këngës ? A e kanë ndikuar Enedën komentet e publikut për videon dhe interpretimin e saj?

A beson Eneda në përrallat me fund të lumtur?

Ndiqni intervistën e Eneda Tarifës me gazetaren e CRI shqip, Eda Merepeza.