PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Turizmi malor në Shqipëri
2012-12-28 18:47:23 CRI komenti juaj Printoni

Turizmi malor në Shqipëri është zhvilluar gjatë viteve të fundit dhe për këtë kanë ndihmuar edhe projektet e shumta.

Alpet në veri të Shqipërisë, që shtrihen edhe në territoret e Malit të Zi dhe të Kosovës, janë në qendër të vëmendjes së një projekti turistik rajonal nga Shoqëria Gjermane për Bashkëpunimin Ndërkombëtar.

Projekti synon krijimin e standardeve për këto rajone, siç është zona e Thethit, Valbonës, Kelmendit, Pllavës, Rragamit, për shërbimet, ofertën turistike si dhe nivelin e sigurisë.

Për t'i dhënë një hov të ri turizmit malor, kryeministri Sali Berisha së fundi shprehu gadishmërinë e qeverisë së tij për të bërë gjithçka është e mundur për ta kthyer vendin në një destinacion tërheqës për këtë lloj turizmi.

Gazetari i Radios së Jashtme të Kinës, Ardi Pulaj bisedoi me zv/drejtorin për Shqipërinë të Shoqërisë Gjermane për Bashkëpunimin Ndërkombëtar, Ismail Beka rreth potencialeve të turizmit malor.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China