v Protokolli mbi bashkėpunimin e uebsajtit nė gjuhėn shqipe tė CRI Oline me botėn e jashtmev Tėrmeti nė Wenchuan
SONDAZH OLIMPIK
ZONA E ANKETAVE
ENCIKLOPEDIA
China Radio International
Rreth Kinës
Nga Bota
   Politikë
   Ekonomi
   Kulturë
   Shkencë e Teknikë
   Sport

Fusha ekonomike

Muzika

Sport
Shkencė e Teknikė

Tregime dhe Legjenda Kineze
 

v 30-vjetori i reformės dhe i hapies

v Hu Jintao nė Samitin Financiar G20 dhe nė ,Konferencėn e APEK-ut ,Turneu nė Kosta-Rikė, Kubė, Peru dhe Greqi

v Vizita e Chen Yunlin-it nė Tajvan

v Samiti i 7-tė i Liderėve Azi-Europė

v Tėrmeti nė Dangxiong tė Tibetit

v Ecja e parė nė kozmos e kozmonautit kinez

v Lojėrat paralimpike tė pekinit 2008

v Vizita e Hu Jintao-s

v Vizita e Kryeministrit Berisha nė Kinė

v CRI beijing 2008

v Konkursi i njohurive turistike "Bukuritė nė rajonin Guangxi "

v Tėrmeti nė Wenchuan

v Vizita e kryetarit tė shtetit tė Kinės Hu Jintao nė Japoni
v ??????

v Konkursi global i njohurive pėr Lojėrat Olimpike tė Pekinit

v Ballkan

v Konferenca shtypi e Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Kinės

v Problemet bėrthamore tė Gadishullit Korean

v Hu Jintao nė samitin e Grupit tė 8 Vendeve

v Vizita e Wen Jiabao-s nė Korenė e Jugut dhe nė Japoninė

v Vizita e Hu Jintao-sė nė Azinė Jugore

v Wen Jiabao nė Azinė Jugore

v Redaksia jonė nė vitin 2004

v Situata Ndėrkombėtare 2004

v 55 vjetori i vendosjes sė marrėdhėnieve kino-shqiptare

v Wen Jiabao nė samitin e ASEAN-it

v Vizita e Hu Jintao-s nė katėr vende tė Amerikės Latine

v Viti i kulturės franceze 2004

v Konkursi i njohurive "55 vjet - Kinė e re"

v Kriza e Darfurit

v Konferenca e 3-tė ndėrkombėtare e partive politike tė Azisė

v Vizita e Ven Jia Bao-s nė Vjetnam

v Vizita zyrtare e kryeministrit tė Shqipėrisė nė Kinė

v Kriza e pengjeve nė Rusi

v 100 vjetori i ditėlindjes sė Ten Siao Pin-it

v Vizita e delegacionit tė Kuvendit tė Shqipėrisė nė Kinė

v Vizita e delegacionit tė Prokurorisė sė Pėrgjithshme tė Shqipėrisė nė Kinė

v Bisedimet 6-palėshe e Pekinit

v konflikte nė Irak

v Vizita e Sali Berishės nė Kinė

v Lojrat olimpike 2008

v Dy sesione vjetore
SearchYYMMDD